support us? if you just like the Nike Mercurial Red,visit us. ATLETSKI SAVEZ CRNE GORE

 

 
Home O nama Organizacija Dokumenta Kalendar Adresar Kontakt
Cascading Menu Javascript by Vista-Buttons.com v5.5
Galerija
Trenerska organizacija
Sudije
Asocijacija atletskih veterana
Rekordi
Medalje sa inotakmicenja
Najbolji
Discipline
IAAF world records
Crnogorska atletika u 2010
Kriterijumi za takmicenja
Norme za OI London 2011
Bodovne tablice IAAFa
Antidop
Oprema
Odluke
Formulari
Linkovi
Raspisi
Norme
Cascading Menu Javascript by Vista-Buttons.com v5.5

O nama  Organizacija  Kalendar   Adresar  Nagrade   Rekordi  Kontakt







GENERALNI SPONZOR ASCG







Aktuelno - Novosti iz ASCG

Održan „19.Ultra maraton Montenegro-2019”

Pobjednici Muhamed Kurgaš i Rada Miladinović, učestvovalo preko 800 takmičara

Dana 30.marta 2019.godine u Podgorici, u tehničkoj organizaciji ATK „Podgorički maraton“, pod pokroviteljstvom Ministarstva sporta i mladih Crne Gore, Sekreterijata za kulturu i sport Glavnog grada i Atletskog Saveza Crne Gore, u bulevaru Crnogorskih serdara na kružnoj stazi od 1000 metara održan „19.Ultramaraton – Montenegro 2019“, pod sloganom „Dan trčanja Podgorice“ na kojem je nastupilo preko 850 takmičara u kategorijama: cicibana, pionira, juniora, seniora i veterana u muškoj i ženskoj konkurenciji. U glavnoj trci na 50 km nastupilo je preko 40 ultramaratonaca iz Srbije, Albanije, BIH, Kosova, Makedonije i Crne Gore. Prvo mjesto na ultramaratonu osvojio je po drugi put član AK „Sparta“ Muhamed Kurgaš sa rezultatom 3:34:09. Drugo mjesto pripalo je Darku Šekularcu iz Podgorice sa rezultatom 4:42:34, a treći je bio Ljubiša Martinović iz Podgorice sa rezultatom 4:49:50. U ženskoj konkurenciji trijumfovala je Rada Miladinović iz ATK „Podgorički maraton“ iz Podgorice sa rezultatom 5:10:30. Prvak Crne Gore za 2019.godinu postao je Muhamed Kurgaš iz AK „Sparta“ koji osvojo i „trofej Mileta Božović“. Drugo mjesto pripalo jeJasminu Muliću iz AK „Jedinstva“ iz Bijelog Polja, a treće Spasu Paloskom iz ATK „Podgorički maraton“ iz Podgorice. Kod seniorki prvak Crne Gore postala je atletičarka ATK „Podgorički maraton“ Rada Miladinović.

U sklopu manifestacije održano je i prvenstvo Crne Gore na putu-cesti za seniore i juniore na 10.000m i seniorke i juniorke na 5.000. U trci seniorki na 5.000 m trijumfovala je po trinaesti put najbolja crnogorska dugoprugašica Slađana Perunović, dok je kod seniora na 10.000m trijumfovao je Miloš Mikić iz AK „Sparta“. U sklopu „Dana trčanja Podgorice“ za učenike osnovnih i srednjih škola održane su trke u kojima je nastupilo oko 850 učesnika. Bulevar Crnogorskih serdara od 10 do 11 časova bio je ispunjen sa takmičarima iz skoro svih osnovnih i srednjih škola sa teritorije Glavnog grada. Takođe je održan na bacalištu u Tološkoj šumi i „Dvanaesti memorijal Vojo Vračar“ u bacanju kugle na kome je nastupilo oko 50 takmičara u 6 kategorija. Današnjem takmičenju prisustvovao je predsjednik Gojko Banjević, direktor ASCG Milorad Vuletić, sekretar Milan Madžgalj, selektor Osman Erović, nacionalni treneri Drago Musić i Ivan Popović i veliki broj trenera iz atletskih klubova Crne Gore.



Volonteri 2019 pomogli su organizaciju ultramaratona. Ovo je da oni drugi put pomažu organizaciju maratona gdje stiču iskustvo koje im je potrebno za volontiranje na Igrama Malih zemalja Evrope koje počinju 27.maja i traju do 01.juna.



Rezultati po disciplinama :



400m – učenice (I-IV razred osnovne škole):

1. Biljana Žižić – OŠ „Vladimir Nazor“, 2. Marija Pribilović OŠ“Stefan Mitrov Ljubiša“, 3. Emilija Žižić – OŠ „Savp Pejanović“;

400m – učenici (I-IV razred osnovne škole):

1. Dejan Scurati – OŠ “21.Maj, 2. Danil Scurati – OŠ “21.Maj”, 3. Đorđe Žižić – OŠ “Štampar Makarije”;

400m – cicibanke (atletičarke):

1. Staša Šćekić – AK „Budućnost“ Podgorica;

400m – cicibani (atletičari):

1. Enes Erović – AK „Jedinstvo“ Bijelo Polje;

600m – učenice (V-IX razred osnovne škole):

1. Anastasija Đuković – OŠ „Oktoih“, 2. Iva Rajković – OŠ „Branko Božović“, 3. Bobana Burzanović – OŠ „Sutjeska“;

600m – pionirke (atletičarke):

1. Suana Tafić – AK „Orion“ – Ulcinj, 2. Marija Jovićević – AK „Lovćen““ Cetinje, 3. Elzana Guberinić – AK „Orion“ Ulcinj;

800m – učenici (V-IX razred osnovne škole):

1. Dimitrije Vujošević – OŠ“ Savo Pejanović“, 2. Radovan Perović – OŠ „Branko Božović“, 3. Ilija Škuletić – OŠ „Oktoih“;

800m – pioniri (atletičari):

1. Boban Madžgalj – AK „Orion“ Ulcinj, 2. Nemanja Madžgalj – AK „Orion“ Ulcinj, 3. Stevo Azarić – AK „Budućnost“ Podgorica;

800m – učenice (srednje škole):

1. Darija Boričić - SSŠ „ing Marko Radević“, 2. Lana Ivković – SSŠ „ing Marko Radević“, 3. Jovana Zlatičanin – SSŠ „Spasoje Raspopović“;

800m – juniorke (atletičarke):

1. Amina Suljević – AK „Jedinstvo“ Bijelo Polje, 2. Milena Perišić – AK „Lovćen“ Cetinje, 3.Marija Perišić – AK „Lovćen“ Cetinje;

1000m – učenici (srednje škole):

1. Filip Đurović – SSŠ „Spasoje Raspopović“, 2. Lazar Janković – SSŠ „Vaso Aligrudić“, 3. Miljan Kukuličić – SSŠ „Spasoje Raspopović“;

Ekipni plasman osnovne škole

1.OŠ „Oktoih“ – Podgorica , 2. OŠ „Sutjeska“ – Podgorica , 3. OŠ „21.Maj“ – Podgorica :

Najuspješniji profesor kod osnovnih škola:

1.Svetlana Kosić – OŠ „Oktoih“,

Ekipni plasman Srednje škole

1.SSŠ “ing Marko Radević” , 2. SSŠ “Vaso Aligrudić”, 3. SSŠ “Spasoje Raspopović”;

Najuspješniji profesor kod srednjih škola:

Aleksandar Radulović – SSŠ „ing Marko Radević“;

5000m – seniorke (prvenstvo Crne Gore na putu-cesti):

1.Slađana Perunović – AK „Nikšić“ Nikšić 17:01,0, 2. Jelena Ivković – AK „Nikšić“ Podgorica 20:07,0;

5000m – juniorke (Prvenstvo Crne Gore na putu-cesti):

1. Dušica Bošković – AK „Jedinstvo“Bijelo Polje 28:04,0, 2. Jelena Miladinović – ATK “ PG maraton“ Podgorica 28:56,0, 3. Tijana Azarić – AK „Budućnost“ Podgorica 30:16,0;

10000m – seniori (prvenstvo Crne Gore na putu-cesti):

1. Miloš Mikić – AK „Sparta“ – Podgorica 33:16,32, 2. Dušan Milošević – AK“ Lovćen“ Cetinje 33:23,9, 3. Goran Petrić – AK „Rudar“ Pljevlja 34:18,2 , 3.Petar Drinčić – AK „Sparta“ Podgorica;

50 km – ukupni plasman (19.Ultramaraton – 2019):

1. Muhamed Kurgaš (Sparta)3:34:09, 2. Darko Šekularac (SAJ Podgorica) 4:42:34 3.Ljubiša Martinović (Podgorica) 4:49:50;

50km – seniori ( prvenstvo Crne Gore – Trofej „Mileta Božović“):

1. Muhamed Kurgaš (Sparta) 3:34:09, 2. Jasmin Mulić (Jedinstvo) 6:20,56. 3.Spaso Paloski (Podgorički maraton) 7:20,56;

50 km – ukupni plasman (19.Ultramaraton – 2019):

1.Rada Miladinović (Podgorički maraton) 5:10:30

50 km – seniorke (Prvenstvo Crne Gore):

1.Rada Miladinović (Podgorički maraton) 5:10:30 ,

50 km – veterani M40+:

1. Darko Šekularac (SAJ Podgorica) 4:42:34, 2. Ljubiša Martinović (Podgorica) 4:49:50, 3- Lazar Mirotić (Podgorica) 5:38,29;

50 km – veterani M60+:

1.Radovan Radulović (Subotica) 6:50,15;

50 km – veterani M70+:

1.Spaso Paloski (Podgorica) 7:20,56;



Bacanje kugle (3kg) – učenice osnovne škole :

1. Milica pajović (OŠ „Radojica Perović“ – Podgorica) 10,00, 2. Antonela Gazivod (Marko Nuculović – Ulcinj) 773, 3. Božidarka Popović (Njegoš – Cetinje) 7,37;

Bacanje kugle (3kg) – učenici osnovnih škola:

1. Milivoje Pajović (OŠ „Marko Nuculović“ – Ulcinj) 10,20, 2. Stevo Azarić (OŠ „Sutjeska“ – Podgorica 8,81, 3. Zahid Murić (OŠ „Marko Nuculović“ – Ulcinj ) 7,10;

Bacanje kugle (3kg) – učenice srednje škole:

1.Josipović Anđela (SSŠ „Sergije Stanić“ – Podgorica) 9,90, 2. Selma Saputić (SSŠ “ing Marko Radević“ – Podgorica ) 9,83, 3. Ivona Mirković (Gimnazija – Cetinje ) 9,40;

Bacanje kugle (4kg) – učenici srednje škole:

1. Jovan Milikić (SSŠ „ing Marko Radević“ – Podgorica ) 12,86, 2. Stefan Radosavović (SSŠ „ing Marko Radević“ – Podgorica ) 12,40, 3. Dušan Kovačević (SSŠ „Sergije Stanić“ – Podgorica) 12,34;

Bacanje kugle (5kg) – veteran do 60 godina:

1. Tanasije Kujundžić (Podgorica) 13,90, 2. Dejan Živković (Podgorica) 13,89, 3. Milorad Pejović (Podgorica) 10,98;

Bacanje kugle (4kg) – veterani preko 60 godina:

1. Komnen Bahjčeta (Podgorica) 10,04, 2. Pavle Bandović (Podgorica) 8,64, 3. Vučeta Rakočević (Podgorica) 8,62

Bacanje kugle (7,260kg) – seniori:

1.Milutin Šoć (Podgorica) 12,04, 2. Radisav Jakić (Podgorica) 6,30, 3.Ivan Prelević (Podgorica) 8,08, 3. Veljko Džuver (Podgorica) 5,70;



Dodijeljena specijalna priznanja 19.Ultramaratona – Montenegro 2019



Organizacioni odbora 19.Ultramaratona – Montenegro 2019 na svečanosti prije otvaranja ove manifestacije dodijelio je priznanja za izuzetan doprinos u organizovanju 19.ultramaratona – Montenegro 2019 pokroviteljima manifestacije: Sekreterijatu za kulturu i sport Glavnog grada, Atletskom Savezu Crne Gore, sekuriti obezbjeđenje „Titan“, klinici „Codra“, Saobraćajnoj policiji CB Podgorica, preduzeću „Mimi Mediteran“, Agencija za stanovanje Podgorica, Crveni krst Crne Gore, Služba zaštite Glavnog grada, Dragan Smoloviću – glavnom sudiji na takmičenju;

Content Management Powered by CuteNews

 

O nama  Organizacija  Kalendar   Adresar  Nagrade   Rekordi  Kontakt

Baner
Baner
Baner

Baner
Baner

 
 
Copyright © 2011 ASCG. All rights reserved - tomn design.