Home O nama Organizacija Dokumenta Kalendar Adresar Kontakt
Cascading Menu Javascript by Vista-Buttons.com v5.5
Galerija
Trenerska organizacija
Sudije
Asocijacija atletskih veterana
Rekordi
Medalje sa inotakmicenja
Najbolji
Discipline
IAAF world records
Crnogorska atletika u 2010
Kriterijumi za takmicenja
Norme za OI London 2011
Bodovne tablice IAAFa
Antidop
Oprema
Odluke
Formulari
Linkovi
Raspisi
Norme
Cascading Menu Javascript by Vista-Buttons.com v5.5

O nama  Organizacija  Kalendar   Adresar  Nagrade   Rekordi  Kontakt







GENERALNI SPONZOR ASCG





 

ASCG na Facebook-u


 

 

Aktuelno - Novosti iz ASCG

ODRŽAN „27.PODGORIČKI MARATON – PODGORICA 2020“

Pobjednici Slađana Perunović kod žena i Dragoljub Koprivica kod muškaraca

01.11.2020. godine je u Podgorici održan tradicipnalni „27.Podgorički maraton – Podgorica 2020“ u skladu sa mjerama i preporukama Nacionalnog koordinacinalnog tijela za sprečavanje epidemije COVID-19 kao i Prvenstvo Crne Gore na cesti-putu na 5.km, 10.km, polumaratonu i maratonu u konkurenciji muškaraca i žena. Na maratonu su nastupili učesnici iz 19 zemalja: Irske, Albanije, Rusije, Ukrajine, Bosne i Hercegovine, Norveške, Kosova, Kazahstana, Rumunije, Italije, Australije, Sjedinjenih Američkih Država, Mađarske, Francuske, Slovačke, Srbije, Engleske, Holandije i Crne Gore. Takmičenje je uspješno organizovao Atletski trkački klub „Podgorički maraton“ pod pokroviteljstvom Atletskog saveza Crne Gore, uz podršku Ministarstva sporta Crne Gore i generalnog sponzora kompanije „Meredijan bet“
Na takmičenju su postignuti sledeći rezultati:

žene: 5.km (generalni plasman):
1. Vesna Pavlićević (Podgorica) 20:18,78,
2. Hana Efović (Podgorica) 22:59,55,
3. Anabela Mujovi (Bar) 24:05,71

5.km (rekreativke):
1. Anđela Prodanović (Nikšić) 25:53,05,
2. Biljana radunović (Podgorica) 26:44,69,
3. Tamara Radunović (Podgorica) 26:44,83;

10.km (generalni plasman):
1. Alicia Hudelson (Francuska) 38:43,16,
2. Helga Zsarnoczay (Mađarska) 42:22,02,
3. Jelena Drobnjak (Podgorica) 48:54,09;

10.km(rekreativke):
1.Ekatarina Triputen (Rusija) 50:27,41,
2. Marija Zogović (Podgorica9 51:48,54,
3. Olivera Božanović (Podgorica) 57:10,34;

polumaraton (generalni plasma):
1. Dijana Stanišić (Podgorica) 1:34:43,
2. Rada Miladinović (Podgorica) 1:36:59,
3. Ana Krivokapić (Bar) 1:48:09;

polumaraton (rekreativke):
1. Tamara Milošević (Srbija) 1:48:52,
2. Jelena Kumburović (Podgorica) 1:56,08,
3. Anđela Kovačević (Danilovgrad) 1:56:41;

maraton: 1. Slađana Perunović (Nikšić) 3:08,24;

muškarci:
5.km(generalni plasma):
1. Marko Dragović (Podgorica) 20:00,01,
2. Dejan Scurati (Podgorica) 20:24,82,
3. Slavo Božović (Podgorica) 21:01,83;

5.km (rekreativci):
1. Stefan Petričević (Cetinje) 21:02,97,
2. Andrija Joković (Podgorica) 21:23,01,
3. Miloš Radinović (Podgorica) 21:32,01;

10.km (generalni plasma):
1. Goran Bubanja (Podgorica) 35:13,65,
2. Miloš Mikić (Podgorica) 36:09,87,
3. Erol Pepić (Gusinje) 38:34,61;

10.km (rekreatiovci):
1. Marko Đurišić (Podgorica) 40:03,54,
2. Igor Jokić (Sutomore) 43:43,05,
3. Zoran Mučalica (Nikšić) 45:10,59;

polumaraton (generalni plasma):
1. Genci Lugja (Albanija) 1:19:18,
2. Marko kavaja (Cetinje) 1:19:28,
3. Branislav Baltić (Mojkovac) 1:19:57;

polumaraton (rekreativci)
1. Mema Gersild (Albanija) 1:32:28,
2. Nikita Kharchenko (Rusija) 1:34:05,
3. Dragan Kumburović (Podgorica) 1:37:42;

maraton (generalni plasma):
1. Dragoljub Koprovica (Bar) 2:46:26,
2. Bob Hoogendoorn (Holandija) 3:05,16,
3. Branko Krkalović (Nikšić) 3:17:29;

maraton (rekreativci):
1. Hoxha Ladverim (Albanija) 3:27:36,
2. Dashamir Cali (Albanija) 3:35:21,
3. Stephen Toal (Irska) 3:35:57;

Prvenstvo Crne Gore:
juniorke (5000m):
1. Anabela Mujovi (Sanja) 24:05,71,
2. Darija Boričić (Budućnost) 25:13,20,
3. Tea Nikčević (Podgorički maraton) 25:19,37;

seniorkle (5000m)
1. Vesna Pavlićević (Podgorički maraton) 20:18,78;

žene(polumaraton):
1. Dijana Stanišić (Sparta) 1:34:43,
2. Rada Miladinović (Podgorički maraton) 1:36:59,

žene (maraton):
1. Slađana Perunović (Nikšić) 3:08,24;

juniori (10.000m)
1. Nikola Mišeljić (Sanja) 47:08,92,
2. Boško Begović (Budućnost) 55:57,83;

seniori (10.000m):
1. Goran Bubanja (Sparta) 35:13,65,
2. Miloš Mikić (Sparta) 36:09,87,
3. Slavoljub Miladinović (Podgorički maraton);

muškarci (polumaraton):
1. Petar Drinčić (Sparta) 1:22:31,
2. Aleksa Maliković (Nikšić) 1:25:37,
3. Svetozar Stamatović (Sanja) 1:27:19;

muškarci (maraton):
1. Dragoljub Koprivica (Mornar) 2:46:26,
2. Branko Krkalović (Nikšić) 3:17:29,
3. Nikola Vukčević (Mornar) 3:37:57.

Na slici pobjednici 27.Podgorickog maratona-2020




































Content Management Powered by CuteNews

 

 

 

O nama  Organizacija  Kalendar   Adresar  Nagrade   Rekordi  Kontakt

Baner
Baner
Baner

Baner
Baner



Generalni sponzor maratona


Baner

Baner

 
 
Copyright © 2011 ASCG. All rights reserved - tomn design.