Home O nama Organizacija Dokumenta Kalendar Adresar Kontakt
Cascading Menu Javascript by Vista-Buttons.com v5.5
Galerija
Trenerska organizacija
Sudije
Asocijacija atletskih veterana
Rekordi
Medalje sa inotakmicenja
Najbolji
Discipline
IAAF world records
Crnogorska atletika u 2010
Kriterijumi za takmicenja
Norme za OI London 2011
Bodovne tablice IAAFa
Antidop
Oprema
Odluke
Formulari
Linkovi
Raspisi
Norme
Cascading Menu Javascript by Vista-Buttons.com v5.5

O nama  Organizacija  Kalendar   Adresar  Nagrade   Rekordi  Kontakt







GENERALNI SPONZOR ASCG





 

ASCG na Facebook-u


 

 

PROJEKAT DJEČIJE ATLETIKE-"KIDS ATHLETICS" (2015-2019) vise
PREZENTACIJA PROJEKTA I PLAN SEMINARA OBUKE ZA
INSTRUKTORE ZA VOĐENJE PROGRAMA"DJEČIJA ATLETIKA" vise


UGOVOR O REALIZACIJI PROGRAMA
"KIDS ATHLETICS PROGRAMME" - "DJEČIJI ATLETSKI PROGRAM" vise

Krenuo projekat "Dječija atletika" vise

Održana prezentacija projekta"Dječija atletika" vise

 

Arhiva vijesti

Pobjednici i ove godine mladi  atletičari AK.”Sanje” iz Bara

Dana 12.maja 2018.godine  na Cetinju na Obilica poljani na pomocnom stadionu u organizaciji Atletskog saveza Crne Gore i AK Lovćen održano drugo Ekipno prvenstvo Crne Gore u „Dječijoj atletici“, na kojem je nastupilo oko 100 takmičara iz  pet atletskih klubova ASCG : AK ”Sanja”, AK ”Lovćen”, AK ”Bar”, AK “Nikšić” i AK “Budućnost”. Prvo mjesto i ove godine  osvojila je  ekipa AK.Sanja iz Bara sa 40 bodova, ispred Lovćena, ciji su takmicari sakupili 36 bodova, treće mjesto pripalo je atletičarima Bara sa 31 bodom. Cetvrto mjesto osvojio je AK.Niksic, a peto AK.Buducnost. Ispred ASCG takmičenju je prisustvovao generalni se­kretar Milan Madžgalj koji je pozdravio ucesnike manifestacije, a ispred  prijestojice  Cetinje predstavnik Sekretarijata za kul­tu­ru, sport i mlade  Aleksandra  Dapčević  koja je otvorila takmicenje.ASCG dodijelio je pehare za tri najuspjesnije ekipe,svim ucenica dodijeljene su diplome-sertifikati o ucescu na takmicenju 

 

 

Odrzano Prvo Međunaordno takmičenje u Djecijoj atletici u okviru Evropske nedelje sporta

U Baru odrzano Prvo Međunaordno takmičenje u Djecijoj atletici u okviru Evropske nedelje sporta Ucestvovalo preko 250 takmicara Juce je na terenima Sportsko-rekreativnog centra “Topolica” u Baru u okviru Evropske Nedelje Sporta u Crnoj Gori, pod pokroviteljstvom ASCG uz podršku Ministarstva Sporta Crne Gore ,a u organizaciji AK „Sanja" iz Bara, održano je "Prvo međunarodno atletsko takmičenje u „DJEČIJOJ ATLETICI” na kojem je nastupilo preko 250 dječaka i djevojčica iz 7 atletskih klubova iz Crne Gore, dva kluba iz Trebinja i jednog iz Bugarske, kao i Škole sporta iz Herceg Novog: AK “Trebinje” – Trebinje, AK ”Leotar” – Trebinje, AK ”Tara” – Mojkovac, AK “Nikšić” – Nikšić, AK “Lovćen” – Cetinje, AK “Budućnost” – Podgorica, AK “Marović” – Ulcinj, AK “Bar” – Bar, Škola sporta “Jump” – Herceg Novi, AK “Sanja” – Bar iAK "Феникс 2004" – Pleven (Bugarska). Takmičenje je otvorio predsjednik ASCG Milorad Vuletić, a pored njega takmičenju je prisustvovao i generalni sekretar Milan Madžgalj.Atletski klub Sanja na celu sa predsjednikom kluba Jovicom Djurnicem priredio je pravu promociju “kraljice sportova” za najmladje ucesnike koju je po suncanom vremenu pratio veliki broj gledalaca . Na takmičenju su nastupila djeca uzrasta (2007. - 2012.god.) koja su se takmičila u disciplinama: 60m prepone, poligon spretnosti, skok iz mjesta i bacanje vorteksa (2007. i 2008.godište). Tri prvoplasirana takmičara u svakoj disciplini za svako godište posebno kod djevojčica i dječaka dobili su medalju. Najuspješniji takmičar-ka za svako godište dobili su pehar. Svi učesnici dobili su sertifikat KIDS ATHLETICS IAAF-a koje je obezbijedio ASCG i učesničku medalju koju je obezbijedio organizator. Takođe svi pobjednici po disciplinama i treneri dobili su kačkete, svjetiljke za obuću za trčanje i frizbiji koje je obezbijedio Ministarstva Sporta Crne Gore povodom “Evropske Nedjelje Sporta”. Rezultati po disciplinama: DJEVOJČICE: 60m prepoen (2007): 1.Elena Kršić (Lovćen) 10,96, 2.Sara Ćetković (Tara) 11,32, 3.Iva Rajković (Lovćen) 11,35; 60m prepone (2008): 1.Anđela Đuranović (Sanja) 10,97, 2.Lejla Maljević (Lovćen) 11,54, 3.Petra ražnatović (Bar) 11,57, 60m prepone (2009): 1.Andrea Glavanović (Sanja) 11,53, 2.Elzana Guberinić (Marović) 11,99, 3.Elena Dacić (Sanja) 12,48; 60m prepone (2010): 1.Mara Nožica (Trebinje) 10,96, 2.Teodora Borozan (Lovćen) 11,44, 3.Hristina Crnogorac (Trebinje) 11,74; 60m prepone (2011): 1.Jovana Milatović (Bar) 12,31, 2.Katarina Abramović (Sanja) 12,94, 3.Miona Pavlović (Bar) 13,09; 60m prepone (2012): 1.Minja Matković (Jump) 12,28, 2.Maša Lekić (Sanja) 13,71, 3.Dunja Đurišić (Sanja) 14,27;skok u dalj iz mjesta (2007): 1.Lena Nikolić (Sanja) 1,92, 2.Sara Ćetković (Tara) 1,89, 3.Zara Huter (Lovćen) 1,84; skok u dalj iz mjesta (2008): 1.Lejla Maljević (Lovćen) 1,98, 2.Anđela Đuranović (Sanja) 1,90, 3.Mia Šofranac (Bar) 1,82; skok u dalj iz mjesta (2009): 1.Andrea Glavanović (Sanja) 1,83, 2.Elzana Guberinić (Marović) 1,80; 3.Anja Mumalo (Trebinje) 1,72; skok u dalj iz mjesta (2010): 1.Mara Nožica (Trebinje) 1,81, 2.Hristina Crnogorac (Trebinje) 1,73, 3.Nađa Kurpejović (Sanja) 1,72; skok u dalj iz mjesta (2011): 1.Maša Malović (Sanja) 1,43, 2.miona Pavlović (Bar) 1,39, 3.Una Martinović (sanja) 1,37; skok u dalj iz mjesta (2012): 1.Sara Mujovi (Sanja) 1,45, 2.Minja Matković (Jump) 1,33, 3.maša Lekić (Sanja) 1,33; poligon (2007): 1.Sara Ćetković (Tara) 15,78, 2.Emilija Pikić (Trebinje) 15,80, 3.lena Nikolić (Sanja) 15,83; poligon (2008): 1.Anđela Đuranović (Sanja) 15,14, 2.Mia Šofranac (Bar) 15,95, 2.Lejla Maljević (Lovćen) 15,96; poligon (2009): 1.Andrea Glavanović (Sanja) 15,82, 2.Elzana Guberinić (Marović) 16,43, 3.Anja Mumalo (Trebinje) 16,58; poligon (2010): 1.Mara Nožica (Trebinje) 16,24, 2.Anja Novaković (Sanja) 17,00, 3.Teodora Borozan (Lovćen) 17,37; poligon (2011): 1.Jovana Milatović (Bar) 18,33, 2.Miona Pavlović (Bar) 18,93, 3.Sara Tiganj (Marović) 19,04; poligon (2012): 1.Minja Matković (Jmup) 17,73, 2.Maša Lekić (Sanja) 19,14, 3.Dunja Đurišić (Sanja) 19,17; vortex (2007): 1.Vanja Rajković (Lovćen) 26,78, 2.Petra D.Stanojević (Lovćen) 22,56, 3.Maša Borilović (Lovćen) 20,90; vortex (2008): 1.Tamara Galić (Sanja) 25,78, 2.Iva Miljenović (Lovćen) 23,10, 3.Nađa Vujačić (Sanja) 21,25; višeboj (2007): 1.Sara Ćetković (Tara); višeboj (2008): 1.Anđela Đuranović (Sanja); višeboj (2009): 1.Andrea Glavanović (sanja); višeboj (2010): 1.Mara Nožica (Trebinje); višeboj (2011): 1.Miona Pavlović (Bar); višeboj (2012): 1.Minja Matković (Jump); DJEČACI: 60m prepoen (2007): 1.Balša Milatović (Bar) 10,78, 2.Elijan Dervišević (Marović) 10,89, 3.Danilo Nikezić (Sanja) 11,57; 60m prepone (2008): 1.Dušan Laketić (Sanja) 10,76, 2.Vuk Pandurica (Tara) 11,39, 3.Viktor zanković (Sanja) 11,54; 60m prepone (2009): 1.Safet Tiganj (Marović) 11,55,2.Yoan Orozov (Fenixs 2004) 11,62, 3.Dino Ličina (Sanja) 11,66; 60m prepone (2010): 1. 1.Sergej Martinović (Lovćen) 11,56, 2.Damjan Bokun (Trebinje) 11,57, 3.Đorđe Žižić (Nikšić) 12,39; 60m prepone (2011): 1.Jovan Dobrković (Sanja) 11,19, 2.Balša Dapčević (Lovćen) 11,70, 3.Miljan Živanović (Sanja) 12,90; 60m prepone (2012): 1.Lazar Abramović (Sanja) 13,96, 2.Vladan Samardžić (Jump) 14,86, 3.Viktor Bajramović (Sanja) 14,89; skok u dalj iz mjesta (2007): 1.Elijan Dervišević (Marović) 2,15, 2.Balša Milatović (Bar) 1,93, 3.Vuk Lalošević (Sanja) 185; skok u dalj iz mjesta (2008): 1.Dušan laketić (Sanja) 2,06, 2.Vuk Pandurica (Tara) 1,93, 3.Viktor Zanković (Sanja) 1,90; skok u dalj iz mjesta (2009): 1.Yoan Orozov (Fenixs 2004) 1,93, 2.Safet Tiganj (Marović) 1,80, 3.nemanja Madžgalj (Marović) 1,80; skok u dalj iz mjesta (2010): 1.Đorđe Žižić (Nikšić) 1,79, 2.Sergej Martinović (Lovćen) 1,76, 3.Mihailo Milošević (Sanja) 1,48; skok u dalj iz mjesta (2011): 1.Jovan Dobrković (Sanja) 1,77, 2.Balša Dapčević (Lovćen) 1,57, 3.Miljan Živanović (Sanja) 1,45; skok u dalj iz mjesta (2012): 1.Bogdan Perišić (Lovćen) 1,33, 2.Sava Durutović (Sanja) 1,30, 3.Aleksandar Matović (Bar) 1,27; poligon (2007): 1.Balša Milatović (Bar) 15,15, 2.Elijan Dervišević (Marović) 15,32, 3.David Miletić (Nikšić) 16,20; poligon (2008): 1.Dušan Laketić (Sanja) 15,59, 2.Vuk Pandurica (Tara) 15,89, 3.Andres Škipina (Sanja) 15,97; poligon (2009): 1.Yoan Orozov (Fenixs 2004) 15,56, 2.Safet Tiganj (Marović) 15,60, 3.dino Ličina (Sanja) 16,47; poligon (2010): 1.Sergej Martinović (Lovćen) 17,42, 2.Damjan Bokun (trebinje) 17,43, 3.Đorđe Žižić (Nikšić) 17,68; poligon (2011): 1.Jovan Dobroković (Sanja) 16,94, 2.Balša Dapčević (Lovćen) 17,34, 3.Vukan Janković (Sanja) 18,46; poligon (2012): 1.Novak Laketić (Sanja) 19,71, 2.Lazar Abramović (Sanja) 19,89, 3.Stefan Stanišić (Sanja) 21,12; vortex (2007): 1.Danilo Nikezić (Sanja) 42,85, 2.Vuk Lalošević (Sanja) 38,02, 3.David Miletić (Nikšić) 33,97; vortex (2008): 1.Elzin Guberinić (Marović) 34,53, 2.Nemanja Milošević (Bar) 34,28, 3.Miloš Backović (Nikšić) 32,26; višeboj (2007): 1.Balša Milatović (Bar); višeboj (2008): 1.Dušan Laketić (Sanja); višeboj (2009): 1.Yoan Orozov (Fenixs 2004); višeboj (2010): 1.Sergej Martinović (Lovćen); višeboj (2011): 1.Jovan Dobrković (Sanja); višeboj (2012): 1.Lazar Abramović (Sanja). U prilogu fotografije sa takmicenja Atletski Savez Crne Gore

 

 

Pobjednici  mladi  atletičari AK ”Lovćen” sa Cetinja 

Danas ja na Cetinju u tehničkoj organizaciji AK”Lovćen” sa Cetinja pod pokroviteljstvom ASCG uz podršku Uprave za sport i mlade Crne Gore održano Peto Ekipno Prvenstvo Crne Gore u Dječijoj atletici na kojem je nastupilo preko 100 takmičara iz četiri  atletska kluba ASCG:AK”Lovćen”,AK”Sanja”,AK”Dionis” i AK”Mornar”iz Bara .Prvo mjesto osvojila je ekipa AK”Lovćen” sa Cetinja sa osvojenih 36 bodova,ispred atletskog kluba “Sanja” čiji su takmičari sakupili takodje 36 bodova,dok je treće mjesto pripalo atletičarima AK”Mornar” sa osvojenih isto 36 bodova.Plasman tri prvoplasirane ekipe odredjen je na osnovu boljih plasmana po disciplinama po Pravilama za Dječiju atletiku.Četvrto mjesto osvojio je AK” Dionis” iz Bara sa osvojenih 28 bodova.

Takmičenje je otvorila isped Prijestonice Cetinje profesor Iva Martinović savjetnica za sport u Sekreterijatu za sport Prijestonice Cetinje. 

Ispred ASCG pobjedničke pehare najuspješnijim ekipama uručili su Sekretar ASCG Milan Madžgalj i Office Manager ASCG Milena Mudreša koji su rukovodili takmičenjem.Svim učesnicima dodijeljene su diplome-sertifikati  IAAF-a i ASCG za učešće na takmičenju , a tri prvoplasirane ekipe dobile su pehare i diplome ASCG.

 

 

 

 

 

 

O nama  Organizacija  Kalendar   Adresar  Nagrade   Rekordi  Kontakt

Baner
Baner
Baner

Baner
Baner



Generalni sponzor maratona


Baner

Baner

 
 
Copyright © 2011 ASCG. All rights reserved - tomn design.